Školský internát

n       vyučovací proces dopĺňa u detí a žiakov v týždennej starostlivosti výchovná činnosť na internáte. Deti majú možnosť rozvíjať svoje schopnosti, zručnosti a záujmy v niekoľkých záujmových krúžkoch. Najúspešnejší reprezentujú školu na športových hrách a v záujmovo - umeleckej činnosti, podujatiach s regionálnou i celoslovenskou pôsobnosťou. Tí, ktorí majú záujem o estetické činnosti, môžu sa realizovať pri nacvičovaní tančekov, pantomímy a dramatizácii scénok. Športovo zamerané deti aktívne trénujú futbal či basketbal. V zariadení je taktiež dobré vybavenie na lyžovanie a korčuľovanie. Voľnočasové aktivity sú zamerané na domáce práce, ručné práce, prípravu jedál, rodinnú výchovu a pod. V dennom programe nechýbajú vychádzky po blízkom okolí a do prírody. Počas celého roka majú deti možnosť čítať a pracovať s detskými časopismi, čítať knihy zo školskej knižnice.

n       Cieľom práce na internáte je zabezpečiť a vytvoriť pre deti "druhý domov". Žiaci prichádzajú na internát vo večerných hodinách, kde ich po celodenných povinnostiach čaká, okrem oddychu, i zopár drobných samoobslužných činností. Dôležitou súčasťou našej práce je vypestovať u detí základné hygienické návyky, naučiť ich starať sa o svoje osobné veci, mať v nich poriadok, chrániť ich. Učíme a vedieme ich k tomu, aby navzájom dobre vychádzali, pomáhali si. Každý problém riešime spolu, ani ten najmenší neostáva nevyriešený. Neostávajú bokom ani ich záujmy, koníčky, záľuby. Je tu dostatok priestoru na hranie, spev , televíziu, rozhovor, knihy. Keďže deti sú odlúčené od svojich rodičov a najbližších po celý týždeň, v plnej miere sa snažíme poskytnúť im nielen starostlivosť, ale i lásku, nehu a dostatok porozumenia.